In stock
Product Code: SKU
A128144
2007 BMW 328xi L6 3.0L Resonator Assembly
$815.81
- Lowest Prices
- Direct Fit
- In-House Experts
- Easy Returns
| Fitment | Direct Fit |
|---|---|
| Body 1 Length | 16.330" |
| Body 1 Width | 6.000" |
| Body 1 Height | 4.000" |
| Body 1 Shape | Oval |
| Material | Steel |
| Finish | Aluminized |
| Inlet Count | 2 |
| Inlet Diameter | 2.180" |
| Inlet Connection Type | Pipe |
| Outlet Count | 1 |
| Outlet Diameter | 2.550" |
| Outlet Dia. Designation | O.D. |
| Overall Length | 59.650" |
| 2006 | BMW | 325i | L6 3.0L 2996cc | |
| 2006 | BMW | 325xi | L6 3.0L 2996cc | |
| 2006 | BMW | 330i | L6 3.0L 2996cc | |
| 2006 | BMW | 330xi | L6 3.0L 2996cc | |
| 2007 | BMW | 328i | L6 3.0L 2996cc | |
| 2007 | BMW | 328xi | L6 3.0L 2996cc | |
| 2008 | BMW | 328i | L6 3.0L 2996cc | |
| 2008 | BMW | 328xi | L6 3.0L 2996cc | |
| 2009 | BMW | 328i xDrive | L6 3.0L 2996cc | |
| 2009 | BMW | 328i | L6 3.0L 2996cc |
Write Your Own Review
