In stock
Product Code: SKU
A125536
2002 Mitsubishi Lancer L4 2.0L Resonator Assembly
$178.81
- Lowest Prices
- Direct Fit
- In-House Experts
- Easy Returns
| Fitment | Direct Fit |
|---|---|
| Body 1 Length | 9.000" |
| Body 1 Width | 3.250" |
| Body 1 Height | 7.750" |
| Body 1 Shape | Oval |
| Material | Steel |
| Finish | Aluminized |
| Inlet Count | 1 |
| Inlet Diameter | 2.000" |
| Inlet Connection Type | 2 Bolt Welded Flange |
| Outlet Count | 1 |
| Outlet Diameter | 2.000" |
| Overall Length | 70.730" |
| 2002 | Mitsubishi | Lancer | L4 2.0L 2000cc | |
| 2003 | Mitsubishi | Lancer | L4 2.0L 2000cc | |
| 2005 | Mitsubishi | Lancer | L4 2.0L 1999cc 122cid | |
| 2006 | Mitsubishi | Lancer | L4 2.0L 1999cc 122cid | |
| 2007 | Mitsubishi | Lancer | L4 2.0L 1999cc 122cid |
Write Your Own Review
