In stock
Product Code: SKU
A115252
2007 Chevrolet HHR L4 2.2L Resonator Assembly
$127.81
- Lowest Prices
- Direct Fit
- In-House Experts
- Easy Returns
| Fitment | Direct Fit |
|---|---|
| Body 1 Length | 14.000" |
| Body 1 Width | 4.000" |
| Body 1 Height | 4.000" |
| Body 1 Shape | Round |
| Material | Steel |
| Finish | Aluminized |
| Inlet Count | 1 |
| Inlet Diameter | 1.875" |
| Inlet Connection Type | 2 Bolt Welded Flange |
| Outlet Count | 1 |
| Outlet Diameter | 1.750" |
| Outlet Dia. Designation | O.D. |
| Overall Length | 71.580" |
| 2005 | Chevrolet | Cobalt | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2005 | Pontiac | Pursuit | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2006 | Chevrolet | Cobalt | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2006 | Chevrolet | HHR | L4 2.2L 2189cc 134cid | |
| 2006 | Pontiac | Pursuit | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2007 | Chevrolet | Cobalt | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2007 | Chevrolet | HHR | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2007 | Pontiac | G5 | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2008 | Chevrolet | Cobalt | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2008 | Chevrolet | HHR | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2009 | Chevrolet | Cobalt | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2009 | Chevrolet | HHR | L4 2.2L 2189cc 134cid | |
| 2010 | Chevrolet | Cobalt | L4 2.2L 2198cc 134cid | |
| 2010 | Chevrolet | HHR | L4 2.2L 2189cc 134cid | |
| 2011 | Chevrolet | HHR | L4 2.2L 2189cc 134cid |
Write Your Own Review
